"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
31 Niedziela zwykła
03 listopada 2019

1. Dziś o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.


2. Dziś w naszej świątyni o godz. 17.30 z rąk biskupa Andrzeja Przybyskiego 37 osób przymnie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Młodzieży i rodzicom, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy.


3. 5 listopada, czyli we wtorek przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.00. Chcemy polecać Panu Bogu w naszych wspólnych modlitwach Ks. Proboszcza, prosząc o błogosławieństwo, zdrowie i obfitość łask w życiu i posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o ks. Proboszczu w naszych indywidualnych modlitwach.


4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Różaniec z wypominkami za zmarłych. o godz.: 16:00. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych.


5. W środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.


6. W czwartek o godz. 20.00 w naszej świątyni Wieczór Uwielbienia. Jezus na Ciebie czeka przyjdź nie zwlekaj.


7. Najbardziej gorliwymi ministrantami w minionym miesiącu byli: I miejsce: Bartek Kopyt, II miejsce: Oliwier Kulej, III miejsce: Mikołaj Polak. Dziękujemy w sposób szczególny tym wszystkim ministrantom i lektorom, którzy dbają w ciągu tygodnia o swoje dyżury oraz całej służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu.


8. Młodzież z klasy 1 Szkoły Średniej i 8 Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania i comiesięcznego spotkania zapraszam na wydarzenie „Kana Młodych" w Częstochowie. Jest to spotkanie dla Młodych Archidiecezji Częstochowskiej! W Sobotę, 23 listopada 2019 od 15:00 – 19:30 w Parafia pw. św. Stanisława BM w Częstochowie. Spotkanie odnośnie wyjazdu i odbiór zgód do podpisania przez rodziców na wyjazd we wtorek o godz. 19.30. Wyjazd ten jest za darmo.

9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w swoich indeksach na każdy rok ma wyznaczoną ilość uczestnictwa w konkretnych nabożeństwach. Skończył się miesiąc październik a dużej części młodzież przygotowujące się do bierzmowania nie było na nabożeństwach różańcowych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec za zmarłych by nadrobić zaległości.


10. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. W cenie tego wyjazdu są jest zapewnione wszytko, młodzieży będzie potrzebne tylko jakieś kieszonkowe na własne wydatki. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.


11. Wzorem roku ubiegłego nasza Gmina wraz z wieloma innymi gminami przeprowadza akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.


12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Henrykę Brącel