"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela zwykła

17 listopada 2019

 

1.Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Niech ten dzień uczy nas wrażliwości i szacunku względem ludzi potrzebujących. Zbiórka na rzecz ubogich archidiecezji częstochowskiej w przyszłą niedzielę. 
 

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Dziękujemy również za udział w zbiórce sprzętu elektronicznego i elektrycznego.  
 

3.Proszę, aby młodzież z kasy 8 szkoły podstawowej i 1 klasy szkoły średniej, która wyraża chęć wyjazdu na Kanę Młodych  w ramach spotkania formacyjnego do bierzmowania skontaktowała się z  ks. wikariuszem do wtorku.   
 

4.Zapraszamy na tzw. Remont Małżeńskie w Kościele Akademickim w Częstochowie. Szczegółowe informacje na plakacie. 
 

5.Przypominamy, że wypominki roczne możemy zamawiać do ostatniej niedzieli listopada. 
 

6.Już niedługo będzie można zakupić kalendarza parafialny.  Uwzględniliśmy wasze zeszłoroczne podpowiedzi i w kalendarzu zamieściliśmy informacje o imieninach, będzie w nim również miejsce na robienie różnego rodzaju zapisków a także w kalendarzu zostały umieszczone jak zawsze zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na dofinasowanie wyjazdu młodzieży na narty, który jako parafia będziemy organizować podczas ferii zimowych.
 

7.Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. W cenie tego wyjazdu są jest zapewnione wszytko, młodzieży będzie potrzebne tylko jakieś kieszonkowe na własne wydatki. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.
 

8.W niedzielę 1 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Spotkanie dotyczyć będzie strojów, dekoracji kościoła oraz kamerzysty. Zapraszamy na to spotkanie firmy wyrażające chęć podjęcia się tych zadań. 
 

9.Na stronie parafialnej została umieszczona podstawa prawna odnosząca się do zarządzania cmentarzem i pochówków zmarłych na cmentarzu.

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Stefania Banasiak