"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
24 listopada 2019

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w następującej kolejności w poniedziałek dla uczniów klasy 6, we wtorek dla uczniów klasy 7; w czwartek dla uczniów klasy 8. Spotkania o godz. 18.00.

3. W najbliższym czasie w naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół. Przyjmijmy ich z życzliwością. W tym tygodniu zostaną dostarczone opłatki do szkół w Łaźcu, Korzonku i Kopalni. Prosimy jak co roku rodziców dzieci komunijnych o rozniesienie opłatków w tych miejscowościach. Konopiska w późniejszym czasie.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Jezusem ukrytym w Eucharystii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z klasy I szkoły średniej. Prosimy, aby młodzież na to spotkanie zabrała ze sobą indeksy.

6. W przyszłą niedzielę rozstrzygnięty zostanie konkurs pt. „Ziarenka Dobroci". Dzieci wówczas otrzymają nagrody za ten konkurs a także za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych.

7. Za tydzień I niedziela Adwentu. W zakrystii będzie można zakupić lampiony dla dzieci, by nimi rozświetlać drogę na Roraty.

8. Od następnej niedzieli będą czytane nowe wypominki roczne.

9. Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą młodzież z Oazy i całą Służbę Liturgiczną naszej parafii.

10. Już niedługo będzie można zakupić kalendarza parafialny oraz świece na stół wigilijny.

11. W niedzielę 8 grudnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki.

12. Wzorem lat ubiegłych 6 stycznia pragniemy zorganizować Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji tej wielkiej inicjatywy.

13. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

14. W piątek o godz. 15.30 Oazy Dzieci Bożych natomiast Oaza dla młodzieży starszej o godz. 18.00.

15. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".