"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
24 listopada 2019

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.


2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w następującej kolejności w poniedziałek dla uczniów klasy 6, we wtorek dla uczniów klasy 7; w czwartek dla uczniów klasy 8. Spotkania o godz. 18.00.


3. W najbliższym czasie w naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół. Przyjmijmy ich z życzliwością. W tym tygodniu zostaną dostarczone opłatki do szkół w Łaźcu, Korzonku i Kopalni. Prosimy jak co roku rodziców dzieci komunijnych o rozniesienie opłatków w tych miejscowościach. Konopiska w późniejszym czasie.


4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Jezusem ukrytym w Eucharystii.


5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z klasy I szkoły średniej. Prosimy, aby młodzież na to spotkanie zabrała ze sobą indeksy.


6. W przyszłą niedzielę rozstrzygnięty zostanie konkurs pt. „Ziarenka Dobroci". Dzieci wówczas otrzymają nagrody za ten konkurs a także za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych.


7. Za tydzień I niedziela Adwentu. W zakrystii będzie można zakupić lampiony dla dzieci, by nimi rozświetlać drogę na Roraty.


8. Od następnej niedzieli będą czytane nowe wypominki roczne.


9. Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą młodzież z Oazy i całą Służbę Liturgiczną naszej parafii.


10. Już niedługo będzie można zakupić kalendarza parafialny oraz świece na stół wigilijny.


11. W niedzielę 8 grudnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki.


12. Wzorem lat ubiegłych 6 stycznia pragniemy zorganizować Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji tej wielkiej inicjatywy.


13. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.


14. W piątek o godz. 15.30 Oazy Dzieci Bożych natomiast Oaza dla młodzieży starszej o godz. 18.00.


15. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".