"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu

01 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary". To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie". Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Dziś w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel, o godz. 17:00 Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci z lampionami by rozświetlały nam drogę do kościoła. Lampion można nabyć w zakrystii. Prosimy aby dzieci przynosiły każdego dnia serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem a także z wypisanym dobrym uczynkiem jaki udało im się spełnić. Następnie będziemy losować dzieciątko Jezus, które dzieci zabiorą ze sobą do domu by się przy Nim pomodlić a następnego dnia przyniosą dzieciątko aby inni mogli zabrać Jezusa do swojego domu. Czyniąc dobre uczynki będziemy przygotowywali swoje serce na przyjście Jezusa. Każdej soboty po Mszy św. o godzinie 7.00 w Adwencie będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych; o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z klasy I szkoły średniej.

4. Od dziś czytane są już nowe wypominki roczne. Na stronie internetowej parafii będą dostępne te wypominki dlatego wszystkich którzy zamawiali wypominki prosimy o sprawdzenie czy zostały dobrze napisane. W razie jakichkolwiek pomyłek lub braków prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.

5. O dziś można zakupić świece „Caritas" na stół wigilijny: mała świeca 7zł, duża świeca 15zł, kalendarz parafialny 10zł, kalendarz rolnika 27zł oraz lampiony dla dzieci na roraty w cenie 15zł.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca i nabożeństwo
a o godz. 9.00 wyjazd do chorych; od godz. 16.30 spowiedź.
W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla uczniów z klasy 8 we wtorek o godz. 18.00.

8. We środę o godz. 10.00 zapraszamy górników i ich rodziny na Mszę św. w ich intencji. Zapraszamy również wdowy po zmarłych górnikach do modlitwy.

9. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w czwartek o godz. 20.00.

10. W piątek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 odwiedzi nas wyjątkowy gość – św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów, młodzież z Oazy na Mszę Świętą a następnie na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy również wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Wszystkich, którzy oddali obrazki zapraszamy po odbiór nagród. Najbardziej gorliwym a byli to Karolina Molska, Sebastian Kościelniak, Nadia Kowalik, Kinga Wiśniewska. Gratulujemy!

12. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Ziarenka Dobroci" serdecznie dziękujemy. Wyróżnienie w konkursie otrzymują: I miejsce: Sandra Leśko II miejsce: Dominika Dudek III miejsce: Igor Wysocki. Wszystkich, którzy brali udział w konkursie prosimy po odbiór nagród. Wykonane prace przez dzieci i młodzież można oglądać na tablicy w kruchcie głównej kościoła.

13. Najbardziej gorliwymi ministrantami w minionym miesiącu byli: I miejsce: Bartek Kopyt, II miejsce: Oliwier Kulej i Alan Przegon, III miejsce: Bartek Zych IV Miłosz Kleć. Dziękujemy w sposób szczególny tym wszystkim ministrantom i lektorom, którzy dbają w ciągu tygodnia o swoje dyżury oraz całej służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu.

14. W naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół. Przyjmijmy ich z życzliwością.

15. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki. Prosimy, aby przyniosły ze sobą książeczki „Moja niedzielna Eucharystia" oraz obrazki z uczestnictwa w różańcu.

16. Wzorem lat ubiegłych 6 stycznia pragniemy zorganizować Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji tej wielkiej inicjatywy.

17. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

18. W piątek o godz. 15.30 Oazy Dzieci Bożych natomiast Oaza dla młodzieży starszej po Mszy Świętej.

19. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".

20. Na pogrzebie śp. Renaty Centkowskiej zamiast kwiatów uczestnicy pogrzebu składali ofiary na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Ofiary te wraz z tacą pogrzebową wyniosły 5266,08zł za co otrzymaliśmy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i wsparcie hospicjum.

21. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszli: śp. Marian Grabny, śp. Irena Gorzelak, śp. Wacława Gołębiowski. Wieczny odpoczynek...