BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą tradycją zachowujemy w kościele świąteczny wystrój i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. Zapraszamy dziś w imieniu wspólnoty „Młodzi Duchem” do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godz. 16.00. Niech to wspólne śpiewanie, kolędowanie będzie naszą modlitwą i uwielbieniem Jezusa, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

3. Młodzież, która wyjeżdża na zimowisko z parafii gromadzi się jutro przy kościele; wyjeżdżamy o godz. 6.00.

4. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

5. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda o godz. 9.15:

13. 01. 2020r. Poniedziałek: ul. Górna i Kwiatowa oraz od godz. 16.00 ul. Księżycowa od ul. Sportowej
14. 01. 2020r. Wtorek: ul. Leśna od ul. Przejazdowej
15. 01. 2020r. Środa: ul. Klonowa od Konopisk i ul. Przejazdowa
16. 01. 2020r. Czwartek: ul. Lipowa i Brzozowa
17. 01. 2020r. Piątek: ul. Stawowa, Spółdzielcza i Włoszczańska
18. 01. 2020r. Sobota: ul. Szkolna od ul. Brzozowej

Dziękujemy wszystkim, których dotychczas odwiedziliśmy podczas wizyty kolędowej za życzliwe przyjęcie oraz składane ofiary kolędowe i za dodatkowe ofiary składane na chodniki na cmentarzu: dwie rodziny 50zł, dwanaście rodziny 100zł, trzy rodziny 150zł,

7. W trakcie trwania wizyty kolędowej kancelaria czynna rano do godz. 8.45.

8. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Konopielki i Przyjaciele zapraszają 19 stycznia o godz. 17.00 do naszej parafialnej świątyni na Koncert Noworoczny.

9. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

11. Znaleziono telefon oraz pewną kwotę euro. Do odebrania w kościele lub na plebani.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Wiesława Sosnowska, śp. Michał Caban