BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

12 stycznia 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą tradycją zachowujemy w kościele świąteczny wystrój i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

 

2. Zapraszamy dziś w imieniu wspólnoty „Młodzi Duchem” do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godz. 16.00. Niech to wspólne śpiewanie, kolędowanie będzie naszą modlitwą i uwielbieniem Jezusa, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

 

3. Młodzież, która wyjeżdża na zimowisko z parafii gromadzi się jutro przy kościele; wyjeżdżamy o godz. 6.00.

 

4. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

 

5. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

 

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda o godz. 9.15:

 

13. 01. 2020r. Poniedziałek: ul. Górna i Kwiatowa oraz od godz. 16.00 ul. Księżycowa od ul. Sportowej
14. 01. 2020r. Wtorek: ul. Leśna od ul. Przejazdowej
15. 01. 2020r. Środa: ul. Klonowa od Konopisk i ul. Przejazdowa
16. 01. 2020r. Czwartek: ul. Lipowa i Brzozowa
17. 01. 2020r. Piątek: ul. Stawowa, Spółdzielcza i Włoszczańska
18. 01. 2020r. Sobota: ul. Szkolna od ul. Brzozowej

 

Dziękujemy wszystkim, których dotychczas odwiedziliśmy podczas wizyty kolędowej za życzliwe przyjęcie oraz składane ofiary kolędowe i za dodatkowe ofiary składane na chodniki na cmentarzu: dwie rodziny 50zł, dwanaście rodziny 100zł, trzy rodziny 150zł,

 

7. W trakcie trwania wizyty kolędowej kancelaria czynna rano do godz. 8.45.

 

8. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Konopielki i Przyjaciele zapraszają 19 stycznia o godz. 17.00 do naszej parafialnej świątyni na Koncert Noworoczny.

 

9. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

 

11. Znaleziono telefon oraz pewną kwotę euro. Do odebrania w kościele lub na plebani. 

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Wiesława Sosnowska, śp. Michał Caban