"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020

III Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda:

27. 01. 2020r. Poniedziałek: od godz. 9. 15 Kijas

oraz od godz. 16.00 ul. Słoneczna

od 17.30 ul. Gwiezdna

28. 01. 2020r. Wtorek: od godz. 16.00 ul. Sportowa

Dziękujemy wszystkim, których dotychczas odwiedziliśmy podczas wizyty kolędowej za życzliwe przyjęcie oraz składane ofiary kolędowe i za dodatkowe ofiary składane na chodniki na cmentarzu: dziesięć rodziny 50zł, piętnaście rodziny 100zł, dwie rodziny 200zł i jedna rodzina 300zł.

Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli kolędy z różnych powodów a chcieliby to uczynić prosimy o kontakt z duszpasterzami.

3. W tym tygodniu kancelaria czynna rano do godz. 8.45.

4. Po przerwie świątecznej i wizycie kolędowej wracamy do regularnych spotkań dzieci, młodzieży i liturgicznej służby ołtarza w naszej parafii. Zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o godz. 15.30 natomiast o godz. 18.00 spotkanie Oazy młodzieżowej. W sobotę zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 10.00. Dzieci i Młodzież która chciałaby dołączyć do któryś z tych wspólnot bardzo serdecznie zapraszamy na te spotkania.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii i nabożeństwie o godz. 7.00.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie opłatkowe Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dzieci i Młodzież z Oazy, Wspólnotę Młodych Duchem oraz osoby zaangażowane w Wieczór Uwielbienia. W tym roku korzystamy z gościnności strażaków OSP Wąsosz. Zapraszamy wszystkich do Sali OSP Wąsosz o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Podczas Mszy Św. o godz.: 11:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece.

8. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.

10. Parafia organizuję pielgrzymkę „Objawienia Fatimskie” w terminie od 22 do 29 października 2020 roku. Koszt 3300zł i 120 Euro. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 6zł oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Mieczysław Pietryka, śp. Elżbieta Klama, śp. Urszula Dawid Wieczny odpoczynek…