"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

02 lutego 2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na adorację i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.15.

 

3. Dziś również zapraszamy na spotkanie opłatkowe Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dzieci i Młodzież z Oazy, Wspólnotę Młodych Duchem oraz osoby zaangażowane w Wieczór Uwielbienia. Wszystkich zapraszamy do Sali OSP Wąsosz o godz. 17.30.

 

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wielką życzliwość i gościnność podczas kolędy. Spotkaliśmy się również z wieloma chorymi, którzy nie są w stanie przyjść do kościoła, chętnie odwiedzimy ich z posługą spowiedzi i Komunii św. oraz z sakramentem namaszczenia. Prosimy rodzinę, sąsiadów o pomoc w tej sprawie, aby przez posługę kapłana przynieść chorym ulgę w cierpieniu i umocnienie duchowe. Dziękujemy za ofiary, które złożyliście. Jak zawsze są one przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni, potrzeby Kościoła w Polsce i świecie, seminarium duchowne, misjonarzy, działalność kurialną, na cele diecezjalne a także dla nas księży. Dziękujemy za dodatkowe ofiary składane na kostkę na cmentarzu. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli kolędy z różnych powodów a chcieliby to uczynić prosimy o kontakt z duszpasterzami.

 

5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwa św. Błażeja udzielimy po Mszy Świętej o godz. 7.00. To błogosławieństwo, jest pomocą w chorobach gardła i daje łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

 

6. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych do pomocy przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej we wtorek po Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

7. W środę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. W tym dniu na Mszy św. o godz. 7.00 błogosławieństwo i poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. Chleb i woda poświęcone w dniu św. Agaty chronią przed pożarami i wypadkami.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

9. W czwartek również zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00. Ten wieczór uwielbienia wpisuje się w czas tak zwanej godziny świętej. Pan Jezus do świętej Małgorzaty Marii Alacoque powiedział: Każdej nocy z czwartku na piątek, uczynię cię uczestniczką śmiertelnego smutku, któremu dobrowolnie poddałem się w Ogrodzie Oliwnym. Proszę Cię abyś mi towarzyszyła w tej pokornej modlitwie, którą wtedy posyłałem do Mego Ojca. Będziesz przez tę godzinę łagodzić gniew Boży, błagać o zmiłowanie nad grzesznikami oraz w pewnej mierze osładzać mi boleść zadaną przez opuszczenie od Apostołów, która była powodem uczynionej im wymówki, że jednej godziny nie mogli ze Mną czuwać. Wieczór Uwielbienia w naszej parafii jest czasem łaski, czuwajmy przy Chrystusie ukrytym w Eucharystii.

 

10. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych natomiast Spowiedź Św. od godz.: 16:30.

 

11. Zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o godz. 15.30 natomiast o godz. 18.00 spotkanie Oazy młodzieżowej.

 

12. W sobotę od godz. 9.00 w hali sportowej w Konopiskach odbywać się będą rozgrywki ministrantów w piłce halowej regionu częstochowskiego. W rozgrywkach tych wezmą udział z naszej parafii lektorzy starsi. Zapraszamy do kibicowania.

 

13. Od lutego spotkania do bierzmowania będą miały swój stały termin. Będą one odbywać zawsze po Mszy Świętej wieczornej w następującym porządku:


Klasa 6 w poniedziałek drugiego tygodnia miesiąca (10 luty 2020r. godz. 17.30)

Klasa 7 we wtorek drugiego tygodnia miesiąca (11 luty 2020r. godz. 17.30)

Klasa 8 w poniedziałek trzeciego tygodnia miesiąca (17 luty godz. 17.30)

Szkoła średnia po Mszy Świętej o godz. 16.00 w drugą niedziele miesiąca
( 9 luty 2020r.)

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do bierzmowania, że spotkania formacyjne są jedną z form przygotowania. Jeśli ktoś nie będzie uczestniczył w spotkaniach nie ma możliwości aby przystąpił do bierzmowania. Przypominamy że tych spotkań w ciągu roku jest tylko kilka.

14. Parafia organizuję pielgrzymkę „Objawienia Fatimskie” w terminie od 22 do 29 października 2020 roku. Koszt 3300zł i 120 Euro. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii.

15. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 6zł oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Adolf Kamiński Wieczny odpoczynek…