"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

09 lutego 2020

V Niedziela Zwykła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla młodzieży ze szkoły średniej.

 

 

 

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej w naszej świątyni. Dziękujemy również paniom za posprzątanie kościoła.

3. Wczoraj w hali sportowej w Konopiskach odbył się turniej Liturgicznej Służby Ołtarza Regionu Częstochowskiego w piłce halowej. W kategorii lektor młodszy zwyciężyła parafia św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą natomiast w kategorii lektor starszy zwyciężyli lektorzy z naszej parafii. Bardzo serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii. Dziękujemy władzą gminy za współpracę przy organizowaniu tegoż turnieju.

4. We wtorek w liturgii wspominamy NMP z Lourdes. Tego dnia przypada Światowy Dzień Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich chorych i cierpiących.Tego dnia wyjeżdżamy jak co miesiąc na nocne czuwanie o godzinie 20.15.

5. W piątek 14 lutego przypada wspomnienie św. Walentego KM patrona naszej parafii. Wielu parafian tego dnia będzie obchodziło tzw. walentynki. Pamiętajmy jednak w naszych osobistych modlitwach o narzeczonych i małżonkach przez wstawiennictwo św. Walentego.

6. Zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o godz. 15.30 natomiast o godz. 18.00 spotkanie Oazy młodzieżowej.

7. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 15.00.

 8. Jak już ogłaszaliśmy od lutego spotkania do bierzmowania będą miały swój stały termin. Będą one odbywać zawsze po Mszy Świętej wieczornej w następującym porządku:


Klasa 6 w poniedziałek drugiego tygodnia miesiąca (10 luty 2020r. godz. 17.30)

Klasa 7 we wtorek drugiego tygodnia miesiąca (11 luty 2020r. godz. 17.30)

Klasa 8 w poniedziałek trzeciego tygodnia miesiąca (17 luty godz. 17.30)

Szkoła średnia po Mszy Świętej o godz. 16.00 w drugą niedziele miesiąca 

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do bierzmowania, że spotkania formacyjne są jedną z form przygotowania. Jeśli ktoś nie będzie uczestniczył w spotkaniach nie ma możliwości aby przystąpił do bierzmowania. Przypominamy że tych spotkań w ciągu roku jest tylko kilka.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godzinie 12.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe, asystę. Służbę Liturgiczną, orkiestrę, KŻR, KGW, chór parafialny, wszystkich parafian i gości. Ze względu na prace remontowe przy kościele procesji nie będzie.

Warto już dziś postawić sobie pytanie: Czym tak naprawdę jest odpust? Czy odpust parafialny to tylko ta oprawa zewnętrzna, piękne kwiaty, porządek, stragany? Otóż trzeba nam przypomnieć sobie, czym jest odpust, jakie jest jego znaczenie?

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już, co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych”.

Kto może zyskać odpust i jakie są warunki?

  • * każdy wierny może uzyskać odpust 
  • * dany odpust może być ofiarowany dla siebie samego lub na sposób wstawiennictwa za zmarłych.

 

Przy uzyskaniu odpustów zupełnych muszą być spełnione następujące warunki:

* spowiedź sakramentalna

* Komunia eucharystyczna

* modlitwa według intencji Ojca świętego

* wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

Zastanówmy się nad tym jak my przeżywamy odpust w parafii. A może jest to odpust – bez odpustu!? Jest to wspaniały dar od Boga – możliwość zyskiwania odpustów – dla siebie, bądź dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości. Zapraszamy do spowiedzi przed odpustem w sobotę o godz. 16.30.

10. Parafia organizuję pielgrzymkę „Objawienia Fatimskie” w terminie od 22 do 29 października 2020 roku. Koszt 3300zł i 120 Euro. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 6zł oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Zofia Pawelec Wieczny odpoczynek…