"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

XV Niedziela Zwykła

12lipca 2020

1. Jutro 13 lipca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

2. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego KM naszego patrona o godz. 18.00.

3. Msza Święta i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18.00.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy składali przez ostatnie dwie niedziele ofiary na rehabilitację pana Grzegorza Sakowskiego, brata ks. Łukasza.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tace i indywidualnie na potrzeby parafialne.

6. Kolejny wakacyjny, tym razem dwudniowy, wyjazd dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się 29 i 30 lipca w Pieniny. Koszt wyjazdu 200zł. Zapisy do przyszłej niedzieli. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i zakrystii.

7. Trwa czas wakacji dla dzieci, młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

8. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Albin Czernik, śp. Bożena Myślikowska. Wieczny odpoczynek…