"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

XVI Niedziela Zwykła

19 lipca 2020

1. W sobotę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na samochody dla misjonarzy.

2. Wyjazd dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się 29 i 30 lipca w Pieniny. Program wyjazdu jest następujący: Spływ tratwami Przełomem Dunajca, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim i spacer po zaporze, Góra Wdżar, Palenica i zabytkowy drewniany kościołek w Dębnie. Koszt wyjazdu 200zł. Zapisy w zakrystii.

3. Dziękujemy rodzinie z Kopalni z ul. Małej za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła w wysokości 1500zł, dziękujemy również za ofiary składane na kostkę na cmentarzu przy okazji opłat związanych z dzierżawą miejsca na naszym parafialnym cmentarzu.

4. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

5. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Waldemar Strach Wieczny odpoczynek…