XIX Niedziela Zwykła

09 sierpnia 2020

1. Jutro 10 sierpnia - Odpust św. Wawrzyńca, patrona naszej Parafii. Msza Święta odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, chór parafialny, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków, KGW wszystkich parafian i gości.

2. W czwartek 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie fatimskim.

3. W piątek 14 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona w intencji znalezienia dobrego męża lub dobrej żony. Do modlitwy zachęcamy nie tylko młodzież i dorosłych stanu wolnego, ale również starszych, którzy chcą modlić się w tej intencji dla swoich bliskich, np. dzieci, wnuków lub członków rodziny. Świętemu Walentemu powierzajmy również nasze rodziny, chorych i całą parafię.

4. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów.

5. W piątek 14 sierpnia o godz. 21.00 przed szczytem Jasnej Góry odbędzie się koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

6. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. W związku z obecną sytuacją każdy pielgrzym musi wypełnić deklarację zgłoszeniową na której zostaną podane zasady naszego pielgrzymowania. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 20.00. Podczas Wieczoru Uwielbienia będzie można złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na drogę pielgrzymki i w tych intencjach będziemy się modlić i pielgrzymować oraz będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

7. Dziękujemy za ofiarę na kościół z Wąsosza za rzeką w wysokości 200zł, z Walaszczyk 100zł, z Jamek 159 - 1000zł.

8. Parafia organizuje 3 dniowy wyjazd do Sokółki i na Mazury dla młodzieży na zakończenie wakacji w dniach 27-29 sierpnia. Koszt wyjazdu 450zł. Program wyjazdu jest następujący: Góra Krzyży w Świętej Wodzie, Sokółka – nawiedzenie kościoła św. Antoniego Padewskiego w którym miał miejsce cud Eucharystyczny, Różanystok, zwiedzanie Augustowa, rejs statkiem, kajaki i rowerki wodne, Wilczy Szaniec, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

9. W zakrystii są do odebrania breloczki jeśli komuś zabrakło w dniu poświęcenia pojazdów.

10. Przyszła niedziela będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wszystkich kościołach w Polsce modlić się będziemy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

11. Najbardziej gorliwymi ministrantami w minionym miesiącu byli: I miejsce: Bartek Kopyt, II miejsce: Bartek Zych, III miejsce: Mikołaj Polak IV Damian Kowalik V miejsce: Oliwier Kulej . Dziękujemy w sposób szczególny tym wszystkim ministrantom i lektorom, którzy dbają w ciągu tygodnia o swoje dyżury oraz całej służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu.

12. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

13. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

14. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Halina Turos Wieczny odpoczynek…