"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

XXI Niedziela Zwykła

23 sierpnia 2020

1. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży wyjeżdżającej do Sokółki i na Mazury. Jeśli, ktoś chciałby dołączyć do tego wyjazdu mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

2. Zapraszamy do uczestnictwa Nowennie do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3. We wtorek w naszej świątyni o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia. Jak już wspominaliśmy niech ten wieczór modlitewny będzie naszym duchowym przygotowaniem do pielgrzymki. Podczas tego wieczoru będzie można złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na pielgrzymi szlak i w tych intencjach będziemy się modlić. Podczas Wieczoru Uwielbienia, będzie również możliwość spowiedzi.

4. W środę o godz. 6.00 nasza pielgrzymka wyrusza na Jasną Górę. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy by podjąć pielgrzymi trud i z naszymi prośbami wędrować do Matki Najświętszej. Zachęcamy wszystkich, którzy będą pielgrzymować, by skorzystali z Sakramentu Pokuty, by z czystym sercem stanąć u tronu Matki.

5. Parafia organizuje 3 dniowy wyjazd do Sokółki i na Mazury dla młodzieży na zakończenie wakacji w dniach 27-29 sierpnia. Koszt wyjazdu 450zł. Program wyjazdu jest następujący: Góra Krzyży w Świętej Wodzie, Sokółka – nawiedzenie kościoła św. Antoniego Padewskiego w którym miał miejsce cud Eucharystyczny, Różanystok, zwiedzanie Augustowa, rejs statkiem, kajaki i rowerki wodne, Wilczy Szaniec, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ofiar w Bejrucie.

7. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

8. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.