"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 26 Niedziela Zwykła 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła

27 września 2020

1. Dziś dzieci ze szkoły w Konopiskach w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmą Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary.

 

2. Kościół został zdezynfekowany. Msze Święte w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku będą odprawiane przez księży z poza parafii o godz. 19.00. Intencja Mszy Świętej o godz. 7.00 jest odprawiana prywatnie na plebanii. Kancelaria parafialna jest nieczynna w sprawach pilnych prosimy kontaktować się z ks. Pawłem Wróblem – tel. 791-887-099 lub ks. Wikariuszem tel. 792-176-433.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Wieczór Uwielbienia i pierwszopiątkowa wizyta u chorych zostaje odwołana. W sytuacjach nagłych, kiedy będzie potrzebny Sakrament Namaszczenia Chorych prosimy o kontakt z ks. Jackiem z Aleksandrii – tel. 609-613-167. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele przed Mszą Świętą o godz. 19.00.

 

4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec po Mszy Świętej wieczornej.

 

5. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.

 

6.  Ks. Proboszcz jest w szpitalu w Gliwicach, jego stan jest stabilny. Ks. Wikariusz znajduję

     się na plebani i jego stan jest dobry. Dziękują za wszelkie przejawy troski, życzliwości i

     modlitwę.

 

7. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas wszelkich sprawowanych obrzędów w Kościele.

 

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Grzegorza Kuśmierskiego, śp. Adama Szwengiel, śp. Kazimierza Wąsowicza, śp. Janinę Sobala