BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2020

1. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie około 120 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Razem z nami modli się dziś o. Tomasz Pawlik, który opowie o swojej pracy misyjnej na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

3. Dziś adoracja i nabożeństwo różańcowe o godz. 15.15.

4. W dniu dzisiejszym wspominamy też św. Łukasza patrona służby zdrowia. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Pamiętajmy również w swoich modlitwach o ks. Łukaszu Sakowskim, który dziś przeżywa imieniny.

5. Ze względu na obecną sytuację poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w następującym porządku:

Poniedziałek 19. 10. 2020r. godz. 17.15 klasa IIIa z Konopisk

Wtorek 20. 10. 2020r. godz. 17.15 klasa IIIb z Konopisk

Środa 21. 10. 2020r. godz. 17.15 klasa III z Łaźca

Czwartek 22. 10. 2020r. godz. 17.15. Klasa III z Kopalni i Korzonka

 

6. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą na nabożeństwo różańcowe we wtorki i czwartki a kandydaci do bierzmowania w środy i piątki.

7. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Wypominki roczne 40zł od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.